Joga

Joga dla Dzieci – redukuje stres, ułatwia koncentrację i wzmacnia kręgosłup.

Dzieci, podobnie jak i dorośli podlegają stresowi i napięciom psychicznym. Znakomitą formą rozładowania tych napięć jest ruch. Niestety nasze Dzieci w obecnych czasach mają ten ruch znacznie ograniczany; zamiast chodzić i biegać są wożone samochodami, dużo czasu spędzają przed tabletami czy telewizorami.
W młodym, dynamicznie rozwijającym się organizmie brak ruchu szybko powoduje sztywność ciała, różnorodne asymetrie i dysproporcje, oraz wady postawy.

Joga na silne mięśnie i spokojną głowę

Sposobem na zapobieganie tym negatywnym zjawiskom jest ćwiczenie jogi. Praktyka ta jest bezpieczna i kształci w Dziecku zdrowe nawyki.

Wzmacnia elastyczność i wytrzymałość mięśni, kształtuje prawidłową postawę ( pomaga zwalczać takie wady jak skrzywienie kręgosłupa, odstające łopatki itp ), zapobiega chorobom i dodaje witalności.

Dodatkowo korzystnie wpływa na psychikę – wzmacnia koncentrację, świadomość własnych stanów psychicznych, wycisza i uspokaja.
Regularne ćwiczenia rozwijają siłę woli, koordynację ruchową i giętkość. Pomagają również usuwać produkty przemiany materii i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, co chroni przed otyłością i chorobami stawów.
Ćwicząc, Dzieci wzmacniają wiarę w siebie i swoje możliwości. Dla Dzieci nadpobudliwych ruchowo ćwiczenia jogi są sposobem na rozładowanie nadmiaru energii i przekształcenie jej w energię twórczą, kreatywną.

Zajęcia dla Dzieci prowadzone są zupełnie inaczej niż dla dorosłych.

Dzieci są z natury bardzo aktywne i łatwo się rozpraszają, dlatego zajęcia prowadzone są dynamicznie, w formie zabawy, a dopiero później, stopniowo, Dzieci uczą się poprawności i dokładności wykonywanych ruchów oraz skupiania uwagi na oddechu.

Wiele pozycji jogi, tzw. asan, ma swoje źródło inspiracji w naturze, przedstawiają zwierzęta, rośliny. Dzięki tak lekkiej formie ćwiczeń Dziecko z przyjemnością naśladuje różne elementy przyrody, wzmacnia zainteresowanie otaczającym światem, rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię.
Zajęcia prowadzi mama naszej Constancii – trener ze specjalnym certyfikatem Jogi dla Dzieci.